[ X ]
[ X ]
Apelul fostului Președinte al raionului Cimișlia către alegători
18 Octombrie
Fostul Președinte al raionului Cimișlia, Mihai Olărescu, candidat la fotoliul de primar al orașului, a lansat un apel către alegători, transmite CURENTUL.  
Mihai Olărescu a scris că, campania electorală a alegerilor locale generale se apropie de final.
„A fost o campanie grea, dar, dincolo de dificultati, ma bucură faptul ca am avut ocazia sa discut cu mulți dintre dvs despre problemele noastre comune si despre soluțiile pentru ele. Aceste discuții, dar și susținerea pe care am simțit-o permanent din partea dvs ma conving ca am făcut o alegere corectă atunci cînd am decis sa candidez la Primăria orașului Cimislia. Vă mulțumesc din suflet pentru susținere și va promit ca nu va voi dezamăgi. Duminică, 20 octombrie, vom trece împreună la o nouă etapă – dezvoltarea accelerată a orașului Cimişlia. Toate acele idei, soluții discutate cu dvs în alegeri le vom pune în aplicare și aceasta va asigura orașului nostru un nou nivel de dezvoltare. A mai rămas sa facem un singur pas – să ne manifestăm activ duminică, în ziua alegerilor, pentru a demonstra tuturor ca ne pasa de orașul nostru. Duminică votăm pentru o viață mai bună, pentru un oraș modern, prosper – obiective pe care le vom realiza doar împreună. Va multumesc pentru susținere!”, a scris Olarescu.
Andriana Cheptine
Inapoi la arhiva noutaților