[ X ]
[ X ]
Moldova – Franța (1-4). Cine a marcat golurile
23 Martie

Moldova a pierdut, scor 0-4 cu Franța. Golurile au fost marcate în prima repriză, în decursul a 12 minute.

Scorul a fost deschis în minutul 24 de Griezmann, avantajul a fost dublat ulterior de Varane iar Giroud a făcut 3-0 în minutul 36. Pe final de meci a marcat și Mbappe, în minutul 87. Moldovenii însă au avut o scăpare miraculoasă pe flanc.

După o centrare, Ambros a reluat în bară, însă mingea a ricoșat tot la el, iar acesta a marcat golul Moldovei în minutul 90.

Franța a dominat cap-coadă partida, fotbaliștii moldoveni neînregistrînd nici un șut pe poarta lui Lloris.

În celelalte meciuri ale grupei, Turcia a învins Albania cu scorul de 0-2 iar Islanda a trecut tot cu 2-0 de selecționata Andorrei.