[ X ]
[ X ]
[ X ]
Încă o medalie pentru R. Moldova la Campionatul Europei de Haltere, rezervat tineretului
9 Decembrie

În perioada 04-10 decembrie curent, în orașul Eilat, Israel se desfășoară Campionatul Europei de Haltere, rezervat tineretului, transmite CURENTUL.

Sportiva moldoveancă Tretiacova Ecaterina, în categoria de 69 kg, a cucerit medalia de argint. Ecaterina a terminat prima probă smuls cu 97 kg obţinând locul II și la a doua probă aruncat cu 115 kg a ocupat locul II. Ecaterina a devenit vicecampioană europeană la junior cu 3 medalii de argint.

Iar Cîlcic Ecaterina s-a clasat pe locul V în cadrul campionatului. Sportiva a terminat prima probă smuls cu 83 kg ocupând locul IV iar în cea de a doua probă aruncat cu 101 kg obţinând locul V.