Din 1 august 2016 va intra în vigoare pachetul de legi cu privire la integritate. Astfel, Comisia Naţională de Integritate îşi va schimba denumirea în Autoritatea Naţională de Integritate, dar şi va obţine noi competenţe, transmite CURENTUL.
Solicitat de reporterul nostru, şeful Serviciului de presă al Comisiei Naționale de Integritate, Eugeniu Vițu a spus că, în legătură cu intrarea în vigoarea în vigoare e noii legi va fi elaborat un nou logo al instituţiei. De asemenea, şi site-ul instituţiei va suferi mai multe modificări.
„Este vorba de design. Vor fi rubrici noi. Noi am studiat mai multe site-uri a instituţiilor similare din 5 ţări vecine şi am preluat cele mai bune practici”, a declarat Eugeniu Viţu.
Adrian Platon